Lansman öncesi sızdırıldı: Sid Meier’s Civilization VII geliyor!

Sid Meier’s Civilization serisi, strateji oyunlarına ilgili birçok oyuncunun beğenisini kazanmayı başaran uzun soluklu bir oyun serisi olarak öne çıkıyor. İlk olarak 1991 yılında piyasaya sürülen ve ünlü oyun tasarımcısı Sid Meier tarafından geliştirilen seri, oyunculara medeniyetlerini sıfırdan kurarak dünyanın hakimi olma fırsatı sunuyor. Serinin merakla beklenen yeni oyunu Civilization VII ise resmi duyuru öncesinde yanlışlıkla yayınlanan bir görselle sızdırıldı. İşte detaylar…

Civilization VII duyurusu Summer Game Fest’te yapılabilir!

Civilization VII ile ilgili sızıntı ilk olarak kullanıcılar tarafından fark edildi. Henüz duyurusu yapılmayan yeni oyunun aşağıda yer alan banner’ı kısa bir süreliğine 2K Games web sitesinin ana sayfasında görüntülendi. Söylentilere göre sayfa ayrıca oyunun duyuru videosu ile birlikte Steam sayfasına yönlendiren bir bağlantı da içeriyordu.

Tabii ki kısa süre içerisinde sayfa yayına kapatıldı. Fakat 2K Games geçtiğimiz ay en büyük ve en sevilen serilerinden birinin sıradaki oyununu, bugün gerçekleşecek Summer Game Fest’te açıklamayı planladığını X hesabından duyurmuştu. Bazı oyuncular bahsedilen oyunun BioShock 4, Mafia 4 veya Borderlands 4 olabileceğini düşünüyordu.

Fakat bu gerçekleşen sızıntı, Summer Game Fest’te 2K Games tarafından açıklanacak devam oyunun Civilization VII olma ihtimalini güçlendirdi. 2016 yılında kullanıcıyla buluşan Civilization VI, PC için piyasaya sürüldü. Oyun ardından Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve mobil platformlar için de çıkış yaptı.

Civilization VI, 8 yıl önce çıkmasına rağmen hala Steam’de en çok oynanan ilk 20 oyun arasında kendine yer buluyor. Bu nedenle uzun bir süredir serinin yedinci oyunu büyük bir merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz yıl Firaxis, Civilization VII ismini geçirmeden bir sonraki Civilization oyunu için çalışmalara başladığını duyurmuştu.

Civilization VI’nın ana tasarımcısı Ed Beach’in Civilization VII için yaratıcı direktör görevine geri döndüğü biliniyor. Ancak oyunun resmi duyurusu henüz yapılmadığı için başka herhangi bir detay da açıklanmadı. Civilization VII ile ilgili yeni bilgileri bu akşam gerçekleşecek Summer Game Fest‘te öğrenme ihtimalimiz yüksek görünüyor. Sizce serinin yedinci oyunu ne zaman çıkış yapacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir