SON DAKİKA: Dursun Özbek adaylık kararını duyurdu! Erden Timur için flaş açıklama

27 Nisan 2024

DURSUN ÖZBEK ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 25 Mayıs’ta yapılacak başkanlık seçiminde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Özbek “Önümüzdeki dönemde bu onurlu göreve yeniden aday olduğumu duyurmak istiyorum.” dedi.

27 Nisan 2024

ERDEN TİMUR AÇIKLAMASI

Mayıs ayında yapılacak seçimde adaylığını açıklayan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Erden Timur ile ilgili konuştu.

Dursun Özbek yaptığı açıklamada, “Önemli bir teşekkürü de Erden Timur’a etmek istiyorum. Sırf başarılı olduğu için birileri tarafından hedef gösterilmeye başlandı. Galatasaray için yaptıkları ve bundan sonraki yapacakları için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

Özbek ayrıca, “Önümüzdeki dönemlerde de Galatasaray’a hizmet etmeye devam edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

27 Nisan 2024

‘RİVA’DAN 2.5 MİLYAR TL’

Riva projesinden 2.5 milyar TL’ye yakın bir gelirin daha sahibi olabileceklerini söyleyen Dursun Özbek, “Riva Projesi… 1400 villadan oluşan bir proje. Bugüne kadar %50-60’a yakın kısmı satıldı. Geriye akalan villalar için satış hazırlıkları devam etmektedir. Kulübümüze ait 130 adet villa hala mevcuttur ve burada 2.5 Milyar TL’nin biraz üzerinde bir girdi sağlayacaktır. Bunun büyük bir kısmı kulüp üyelerimiz tarafından satın alındı. Onlara da teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

27 Nisan 2024

‘AMATÖR ŞUBELERDE YAPILMASI GEREKEN ÇOK ŞEY VAR’

Amatör şubeler hakkında konuşan Özbek, “Kulübümüz Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütü olmanın bilinciyle sosyal sorumluluk projelerini en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Amatör şubelerde koyduğumuz hedeflere ulaşmak için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun için doğru yolda olduğumuzu ama yapılması gereken çok şeyin olduğunu düşünüyorum. Kadın ve erkek voleybolda Galatasaray’ı yurt dışında temsil etme hedefine ulaşmış bulunuyoruz. Su topunda erkek ve kadınlarda ligde lideriz. Hedefimiz şampiyon olmak. Erkek takımımız Challenger Cup’ta bugün final maçına çıkacak. Kendilerine başarılar diliyorum ve kupayı Galatasaray’a getireceklerine inanıyorum. Yüzmede geçen yıl şampiyonluk kupasını alarak 7 yıllık hasrete son verdik. Tüm Galatasaray sevdalılarının aynı platform altında toplanacağı dijital bir dönüşüm projesi altında çalışıyoruz. Dünyamızın geleceği için en önemli konu olan sürdürülebilirlik bizim de günümüzde. Kulüp olarak karbon ayak izimizi milimize etmek üzere bir çalışma grubu kurduk. İlk olarak stadımıza yaptığımız güneş paneliyle yaklaşık %25 elektrik tasarrufu kurduk.” dedi.

27 Nisan 2024

‘FLORYA ARAZİSİNİN BORCUNU 6 AYDA ÖDEDİK’

Florya’da sonradan satın alınan arazinin borcunu 6 ayda ödediklerini ifade eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek “Buradan bir teşekkürü merhum başkanımız Mustafa Cengiz’e teşekkür etmek istiyorum. Onun döneminde 20 dönümlük kısmı yeniden Galatasaray’a kazandırılmıştı. Bizim amacımız 60 dönüm olan bu arsanın geliştirilmesiydi. Bu 40 dönümlük Emlak Konut’a geçen araziyi 1.5 milyar TL’ye satın aldık. Galatasaray Spor Kulübü bu arsayı kendi imkanlarıyla aldı. Rekabette olduğumuz bazı kimseler sanki bu arsayı bedava Galatasaray’a vermişler gibi algı yapıyorlar. Biz 1 Milyar 85 Milyon TL’lik kredi kullandı ve bunu 6 ayda ödedik.” ifadelerini kullandı.

27 Nisan 2024

‘YENİ BİR TESİS İHTİYACI’

Galatasaray’ın Florya’dan çıkıp Kemerburgaz’a taşınması konusunda açıklamalarda bulunan Özbek “Hayalim Galatasaray’a bugün futbol ekonomisinin geldiği seviye itibariyle ihtiyacı olan tesisi yapmaktı. Florya tesisimiz bundan yıllar evvel kulüp kazandırılmış fakat futbolun geldiği ekonomik seviye ve rekabet durumu bizim yeni bir tesise ihtiyacımız olduğunu ortaya koymuştur. Bunun için Florya’daki arazimizin ekonomik değeri çok önemli. Galatasaray’ın önümüzdeki yıllarını çok daha iyi şekillendirecek bir finans yapısına kavuşacağını bilmenizi isteriz.” ifadelerini kullandı.

27 Nisan 2024

‘MAĞAZA GELİRİNDEN 1.5 MİLYAR TL’

Galatasaray’ın mağazacılık gelirlerinde 1.5 milyar TL seviyelerine ulaştığını belirten Dursun Özbek “Kulübümüzün mağazacılık geliri de olumlu yönde ilerlemiş bulunuyor. 10 aylık ciromuz yaklaşık 1.5 milyar TL’ye ulaştı. 100. yıl formamız sadece Galatasaray değil başka takımlar tarafından da beğeniliyor. Şampiyonluğumuz 100. yıl formamızla kutlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

27 Nisan 2024

‘KADINLAR ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE BAŞARILI OLACAĞIZ’

Kadınlarda futboldaki başarı hakkında konuşan Özbek, “Kadın futbolda geçen sene ligi lider bitirdik ama play-off’ta şansız bir şekilde şampiyon olamadık. Bu sene play-off yok ve 2 puanla lideriz. Tüm taraftarlarımızı 5 Mayıs’ta oynanacak maça davet ediyorum. Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde de başarılı olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

27 Nisan 2024

‘GELİRLERİMİZ 3 KATINA ÇIKTI’

Galatasaray’ın bir sezon öncesine göre gelirlerinin 3 katına çıktığını vurgulayan Dursun Özbek, “Sahip olduğumuz sportif başarıyı yukarı çıkarmak için kulübümüzün gelir kaynaklarını çeşitlendirmemiz şart. Bu yöndeki gayretlerimiz meyvelerini vermeye başladı. 2023-24 döneminde toplam gelirlerimiz 3 katına yakın bir artış gösterdi. Kulübümüzün sponsor ve reklam veren sayısı son 9 ayda 34’ten 48’e yükseldi. Lisans gelirlerimiz 6 milyon TL’den 32 Milyon TL’ye yükseldi. Bundan yaklaşık 14 ay önce ülkemiz büyük bir deprem felaketi geçirdi. Kulübümüz depremin ilk anından itibaren gerekli hazırlıklarını yaptı ve yardımlarını bölgeye ulaştırdı. İlk günden bugüne kadar bölgeyle irtibatı hiç kesmedik. Kulübümüz Ramazan ayında konteyner kentinde açtığımız iftar çadırıyla hemen her gün yaklaşık 2 bin vatandaşa yemek dağıtımında bulundu.” ifadelerini kullandı.

27 Nisan 2024

‘AMACIMIZ GALATASARAY’IN YARINLARINI GARANTİYE ALMAK’

Galatasaray’daki en önemli amaçlarının yarınları garanti altına alacak mali disiplini sağlamak olduğunu ifade eden Özbek, “Göreve geldiğimizde çalışma arkadaşlarımızla projelerimizi anlatmış ve sözler vermiştik. Bu dönemde Galatasaray’ın birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğinde neleri başarabildiğimizi görüyoruz. Sizin desteğiniz olduğu sürece başaramayacağımız hiçbir şey yok. Dışarıda Galatasaray’la yardımlaşma vakfının yardımı toplanıyor. Herkesi buna destek vermeye davet ediyorum. Genel kurul için hazırladığımız bütçede göreceğiniz üzere yönetim olarak koyduğumuz hedeften uzaklaşmadan ayağımızı yorganımıza göre uzatarak planlar yaptık. Amacımız Galatasaray’ın yarınlarını da garantiye alıp sürdürülebilir bir yapıyla yarınlarımızı güvence altına almaktır.” şeklinde konuştu.

27 Nisan 2024

‘PROJELERİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ TAMAMLADIK’

Galatasaray’da 2 sene önce başkanlığa seçilmeden verdiği sözlerin büyük bölümünü yerine getirdiğini açıklayan Dursun Özbek, “Değerli Galatasaraylılar; göreve geldiğimizde siz değerli üyelerimize projelerimizi anlatmış ve sözler vermiştik. Bugün karşınızda bu projelerin büyük bir bölümünü gerçekleştirmenin mutluluğuyla bulunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Canlı Anlatım Özeti

 • DURSUN ÖZBEK ADAYLIĞINI AÇIKLADI
 • ERDEN TİMUR AÇIKLAMASI
 • ‘RİVA’DAN 2.5 MİLYAR TL’
 • ‘AMATÖR ŞUBELERDE YAPILMASI GEREKEN ÇOK ŞEY VAR’
 • ‘FLORYA ARAZİSİNİN BORCUNU 6 AYDA ÖDEDİK’
 • ‘YENİ BİR TESİS İHTİYACI’
 • ‘MAĞAZA GELİRİNDEN 1.5 MİLYAR TL’
 • ‘KADINLAR ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE BAŞARILI OLACAĞIZ’
 • ‘GELİRLERİMİZ 3 KATINA ÇIKTI’
 • ‘AMACIMIZ GALATASARAY’IN YARINLARINI GARANTİYE ALMAK’
 • ‘PROJELERİN BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ TAMAMLADIK’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir