Dijital Benim İşim Dijital Pazarlama Kampanya Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu

Katılımcıların sosyal medya hesabı yönetme performansının değerlendirildiği yarışmada Mine Kılıçlı birinci, Mine Batı ikinci ve Kevser Dal üçüncü oldu. Safiye Kurt ve Meryem Şahan Kılıç ise Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Teknolojinin gücünü kadınların potansiyeliyle buluşturmak üzere Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Vodafone Vakfı tarafından hayata geçirilen “Dijital Benim İşim” Projesi’nde yarışma heyecanı sona erdi. 18 yaş üstü kadınların dijital becerilerinin artırılmasının amaçlandığı projede “Dijital Pazarlama” eğitimini tamamlayan kadınlar arasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Dijital Pazarlama Kampanya Yarışması’nda sonuçlar açıklandı. 

Toplam 73 başvurunun alındığı yarışmada 38 yarışmacı 1 ay boyunca kendi işletmelerinin veya seçtikleri bir işletmenin sosyal medya hesaplarını yönetti. Yarışmada, Antalya Manavgat Halk Eğitimi Merkezi’nden Mine Kılıçlı, bitkisel örücülük ile çevre dostu ürünler üretip paylaştığı “minekiliclihandmade” adlı Instagram hesabının yönetimiyle birinci olurken; İstanbul Bostancı Halk Eğitimi Merkezi’nden Mine Batı, kendi yaptığı çini ürünlerini pazarladığı “art_byminee” adlı Instagram hesabıyla ikincilik, Bursa Orhangazi Halk Eğitimi Merkezi’nden Kevser Dal ise amigurumi ürünlerinin yer aldığı “kevser_dall” hesabıyla üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı. Diğer yandan, Van Çaldıran Halk Eğitimi Merkezi’nden Safiye Kurt “safiyenin.renkli.dunyası” ve Antalya Çamlıbel Halk Eğitimi Merkezi’nden Meryem Şahan Kılıç ise “ceyizim_sanduka” adlı Instagram hesaplarıyla Jüri Özel Ödülü’nü aldı.

Yarışmada ilk üçe girenlere işlerini büyütmeleri için toplam 32 bin 500 TL’lik can suyu sermayesi sağlanırken, Jüri Özel Ödülü sahiplerine de toplam 6 bin TL değerinde teknoloji hediye çeki sunuldu.

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz Mete, şunları söyledi:

“Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü olarak, eğitim ve öğretimi hayat boyu devam edecek şekilde yaygınlaştırmak amacıyla çalışıyoruz. Buradan hareketle, toplumumuzda becerileri, eğitim düzeyleri, kültürleri çok farklı olan, ancak bununla birlikte kendilerini geliştirmeyi ortak gaye edinen herkesi yaşam boyu eğitimle desteklemek için faaliyetlerimize devam ediyoruz. ‘Dijital Benim İşim’ Projesi de bu amaçla gerçekleştirdiğimiz, teknolojiye erişimde dezavantajlı bir grup olan kadınların dijital alanda güçlendirilmesini hedefleyen bir projemizdir. Bu yıl üçüncü dönemi tamamlanacak olan ve 2020 Aralık ayından bu yana devam eden proje eğitimlerimizle bugüne kadar on binlerce kadına eğitim vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca, proje kapsamında düzenlenen Dijital Pazarlama Kampanya Yarışması ile kadın kursiyerlere eğitimlerde edindikleri bilgileri hayata geçirmeleri için olanak sağlıyoruz. Eğitimlerin uygulamaya dönüştüğü bu yarışmaya katılan tüm kursiyerlerimizi, ödül alan yarışmacılarımızı ve eğiticilerimizi tebrik eder, hayat boyu öğrenen bir Türkiye için çalışmalarımızın devam edeceğini belirtmek isteriz.”

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel ise şöyle konuştu:  

“Vodafone Vakfı olarak, yaptığımız her işin bir amaca hizmet etmesi gerektiğine inanıyoruz. ‘Dijital Benim İşim’ Projesi ile kadınların dijital yetkinliklerini geliştirerek onları ekonomik hayata dahil etmeyi hedefliyoruz. Projemizden yararlanan kadınlar, dijital dünyaya adaptasyon ve istihdama katılım konularında aldıkları eğitimler sayesinde önemli bir avantaja sahip oluyor. Proje kapsamında verdiğimiz 44 saatlik ‘Dijital Pazarlama’ eğitimini tamamlayan kadın kursiyerler arasında Dijital Pazarlama Kampanya Yarışması düzenledik. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz yarışmamıza toplam 73 başvuru oldu. Ön değerlendirme sonucu 38 kişi kampanya sürecine katılmaya hak kazandı. Yarışmacılarımız kendi işletmelerinin veya seçtikleri bir işletmenin sosyal medya hesaplarını 1 ay boyunca yönetti. Bu çalışmalar jüri oturumunda değerlendirildi ve kazananlar belli oldu. Yarışmacılarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Vodafone Vakfı olarak, kadınların hayatını dijital teknolojilerin sunduğu imkânlarla kolaylaştırmaya devam edeceğiz.”

Deprem bölgesinde 15 eğitim konteyneri kuruldu

“Dijital Benim İşim” Projesi ile kadınların dijitalleşme potansiyelinin farklı eğitim programlarıyla ortaya çıkarılması hedefleniyor. Proje kapsamında kadın kursiyerlere 30 saatlik “Dijital Okuryazarlık” ve 44 saatlik “Dijital Pazarlama” eğitimleri veriliyor. Bu eğitimlerin bir kısmı Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı halk eğitimi merkezlerinde sınıf içinde yüz yüze verilirken, bir kısmı da Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Uzaktan Eğitim Platformu üzerinden uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşiyor. Yüz yüze eğitimler, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Samsun, Afyonkarahisar, Elazığ, Sivas, Ağrı, Kastamonu, Gaziantep, Manisa, Hatay, Mersin, Tekirdağ, Trabzon, Eskişehir, Van ve Diyarbakır’daki halk eğitimi merkezlerinde veriliyor. Proje kapsamında ayrıca, deprem bölgesindeki kadınları desteklemek amacıyla Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’da toplam 15 eğitim konteyneri kuruldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir